General Election 2015

Full Amount ( Election + Bonus Seats )

UNP 93+13 = 106
UPFA 83+12 = 95
ITAK 14+2 = 16
JVP 4+2 = 6
SLMC = 1
EPDP = 1

Preferential Votes - Polling District - Colombo

UNP

1.Ranil Wickremesinghe
500,566
රනිල් වික්‍රමසිංහ
2.Sujeewa Senasinghe
117,049
සුජීව සේනසිංහ
3.Harsha De Silva
114,148
හර්ෂ ද සිල්වා
4.Ravi Karunanayake
111,394
රවී කරුණානායක
5.Champika Ranawaka
100,444
චම්පික රණවක
6.S.M. Marikkar
92,526
එස්.එම් මරික්කාර්
7.Mujibur Rahman
83,884
මුජිබර් රහුමාන්
8.Eran Wickramaratne
82,738
ඉරාන් වික්‍රමරත්න
9.Wijeyadasa Rajapakshe
81,758
විජයදාස රාජපක්ෂ
10.Hirunika Premachandra
70,584
හිරුණිකා ප්‍රේමචන්ද්‍ර
11.Mano Ganeshan
69,064
මනෝ ගනේෂන්

UPFA

1.Wimal Weerawansa
313,801
විමල් වීරවංශ
2.Udaya Gammanpila
198,818
උදය ගම්මන්පිල
3.Susil Premajayantha
174,075
සුසිල් ප්‍රේමජයන්ත
4.Dinesh Gunawardena
124,451
දිනේෂ් ගුණවර්ධන
5.Bandula Gunawardena
96,057
බන්දුල ගුණවර්ධන
6.Mohan Lal Grero
65,703
මොහාන් ලාල් ග්‍රේරො
7.Gamini Lokuge
58,527
ගාමිණි ලොකුගේ

JVP

1.Anura Kumara Dissanayake
65,966
අනුර කුමාර දිසානායක

Preferential Votes - Polling District - Gampaha

UNP

1.Ranjan Ramanayake
216,463
රංජන් රාමනායක
2.Arjuna Ranatunga
165,890
අර්ජුන රණතුංග
3.Ruwan Wijewardene
157,932
රුවන් විජයවර්ධන
4.Harshana Rajakaruna
122,455
හර්ෂණ රාජකරුණා
5.Ajith Mannapperuma
113,889
අජිත් මාන්නප්පෙරුම
6.John Amaratunga
83,070
ජෝන් අමරතුංග
7.Kavinda Jayawardana
81,383
කාවින්ද ජයවර්ධන
8.Chatura Senaratne
71,243
චතුර සේනාරත්න
9.Edward Gunawardena
65,874
එඩ්වඩ් ගුණවර්ධන

UPFA

1.Prasanna Ranatunga
384,448
ප්‍රසන්න රණතුංග
2.P. Ranaweera
112,395
පී. රණවීර
3.Nimal Lansa
94,375
නිමල් ලන්සා
4.Sisira Jayakody
90,749
සිසිර ජයකොඩි
5.Indika Anuruddha
78,109
ඉන්දික අනුරුද්ධ
6.Sudarshani Fernandopulle
73,553
සුදර්ශනි ප්‍රනාන්දුපුල්ලේ
7.Dulip Wijeyesekera
58,936
දුලීප් විජේසේකර
8.Lasantha Alagiyawanna
57,950
ලසන්ත අලගියවන්න

JVP

1.Vijitha Herath
55,299
විජිත හේරත්

Preferential Votes - Polling District - Kurunegala

UPFA

1.Mahinda Rajapaksa
423,529
මහින්ද රාජපක්ෂ
2.Dayasiri Jayasekara
133,532
දයාසිරි ජයසේකර
3.T.B. Ekanayake
82,789
ටී.බී. ඒකනායක
4.Anura Yapa
77,057
අනුර පි‍්‍රයදර්ශන යාපා
5.Johnston Fernando
66,960
ජොන්ස්ටන් ප‍්‍රනාන්දු
6.Salinda Dissanayake
54,318
සාලින්ද දිසානායක
7.Indika Bandaranayake
46,356
ඉන්දික බණ්ඩාරනායක
8.Tharanath Basnayake
43,020
තාරානාත් බස්නායක

UNP

1.Akila Viraj
286,755
අකිල විරාජ් කාරියවසම්
2.J.C. Alawatta
106,061
ජේ.සී. අලවතුවල
3.Gaminee J.P.
83,346
ගාමිණී ජයවික‍්‍රම පෙරේරා
4.N. Bandara
80,063
නලීන් බණ්ඩාර
5.S.B. Navinna
76,714
එස්.බී. නාවින්න
6.Ashoka Abeysinghe
73,184
අශෝක අබේසිංහ
7.T. Indunil
64,359
ටී.ඉඳූනිල්

Preferential Votes - Polling District - Kalutara

UPFA

1.Kumar Welgama
218,614
කුමාර් වෙල්ගම
2.Rohitha Abeygunawardena
127,040
රෝහිත අබේගුණවර්ධන
3.Jayantha Samaraweera
101,039
ජයන්ත සමරවීර
4.Vidura Wickramanayaka
90,488
විදුර වික්‍රමනායක
5.Piyal Nishantha
71,428
පියල් නිශාන්ත

UNP

1.Rajitha Senaratne
142,186
රාජිත සේනාරත්න
2.Ajith.P. Perera
131,383
අජිත් පී පෙරේරා
3.Palitha Thewarapperuma
118,128
පාලිත තෙවරප්පෙරුම
4.L. Wijemanna
58,119
එල්. විජේමාන්න

JVP

1.Nalinda Jayatissa
24,855
නලින්ද ජයතිස්ස

Preferential Votes - Polling District - Matale

UNP

1.Wasantha Aluvihare
75,926
වසන්ත අලුවිහාරේ
2.R. Aluvihare
74,785
රංජිත් අලුවිහාරේ
3.R. Kavirathna
41,766
ආර්. කවිරත්න

UPFA

1.Lakshman W Perera
79,309
ලක්ෂ්මන් වසන්ත පෙරේරා
2.Janaka Bandara Tennakoon
61,920
ජනක බණ්ඩාර තෙන්නකෝන්

Preferential Votes - Polling District - Hambantota

UPFA

1.Namal Rajapaksa
127,201
නාමල් රාජපක්ෂ
2.Mahinda Amaraweera
84,516
මහින්ද අමරවීර
3.Chamal Rajapaksa
80,621
චමල් රාජපක්ෂ
4.D V Chanaka
51,939
ඩී.වී චානක

UNP

1.Sajith Premadasa
112,645
සජිත් ප්‍රේමදාස
2.Dilip Wedarachchi
65,391
දිලිප් වෙදආරච්චි

JVP

1.Nihal Galappaththi
12,162
නිහාල් ගලප්පත්ති

Preferential Votes - Polling District - Polonnaruwa

UNP

1.Wasantha Senanayaka
75,651
වසන්ත සේනානායක
2.Nalaka Kolonne
70,107
නාලක කොලොන්නේ
3.Sidney Jayarathna
41,295
සිඩ්නි ජයරත්න

UPFA

1.Roshan Ranasinghe
76,825
රොෂාන් රණසිංහ
2. Siripala Gamlath
63,909
සිරිපාල ගම්ලත්

Preferential Votes - Polling District - Badulla

UNP

1.Harin Fernando
200,806
හරින් ප්‍රනාන්දු
2.Ravindra Samaraweera
58,507
රවීන්ද්‍ර සමරවීර
3.Chaminda Wijesiri
58,291
චමින්ද විජේසිරි
4.Aravinda Kumar
53,741
අරවින්ද කුමාර්
5.Vadivel Suresh
52,318
වඩිවෙල් සුරේෂ්

UPFA

1.Nimal Siripala de Silva
134,406
නිමල් සිරිපාල ද සිල්වා
2.Chamara Sampath
64,418
චාමර සම්පත්
3.Thenuka Vidanagamage
43,517
තේනුක විදානගමගේ

Preferential Votes - Polling District - Monaragala

UPFA

1.Vijitha Berugoda
74,313
විජිත බෙරුගොඩ
2.Sumeda Jayasena
69, 082
සුමේදා ජයසේන
3.U. Gunaskara
57,356
යූ. ගුණසේකර

UNP

1.Ranjith Maddumabandara
82,316
රංජිත් මද්දුමබණ්ඩාර
2.Ananda Kumarasiri
44,007
ආනන්ද කුමාරසිරි

Preferential Votes - Polling District - Trincomalee

UNP

1.M. Abdulla
35,456
අබ්දුල්ලා මහරූෆ්
2.Imran Maharoof
32,582
ඉම්රාන් මහරූෆ්

UPFA

1.S. Punchinilame
19,953
එස්. පුංචිනිලමේ

ITAK

1.R. Sambandan
19,953
ආර්.සම්බන්ධන්

Preferential Votes - Polling District - Matara

UPFA

1.Dullas Alahapperuma
105,406
ඩලස් අලහප්පෙරුම
2.Niroshan Premaratne
99,762
නිරෝෂන් ප්‍රේමරත්න
3.Mahinda Yapa Abeywardena
97,918
මහින්ද යාපා අබේවර්ධන
4.Kanchana Wijesekera
83,278
කාංචන විජේසේකර
5.Chandrasiri Gajadeera
54,251
චන්ද්‍රසිරි ගජධීර

UNP

1.Buddhika Pathirana
98,815
බුද්ධික පතිරණ
2.Mangala Samaraweera
96,092
මංගල සමරවීර
3.Sagala Rathnayake
85,771
සාගල රත්නායක

Preferential Votes - Polling District - Jaffna

ITAK

1.S. Sridharan
72,058
එස් ශ්‍රීධරන්
2.Mavai Senathirajah
58,782
මාවෙයි සේනාධිරාජා
3.M.A. Sumanthiran
58,043
එම්.ඒ සුමන්තිරන්
4.T. Siddharthan
53,740
ටී. සිද්ධාර්ථන්
5.E. Saravana Bhavan
43,289
ඊ. සරවන බවන්

UNP

1.Vijayakala Maheswaran
13,071
විජයකලා මහේෂ්වරන්

EPDP

1.Douglas Devananda
16,399
ඩග්ලස් දේවානන්ද

Preferential Votes - Polling District - Galle

UPFA

1.Chandima Weerakkody
114,851
චන්දිම වීරක්කොඩි
2.Ramesh Pathirana
105,434
රමේෂ් පතිරණ
3.Nishantha Muthuhettigama
75,994
නිෂාන්ත මුතුහෙට්ටිගම
4. Manusha Nanayakkara
73,387
මනුෂ නානායක්කාර
5.Geetha Kumarasinghe
63,955
ගීතා කුමාරසිංහ
6.M.Silva
53,076
එම්.සිල්වා

UNP

1.Gayantha Karunathilaka
149,573
ගයන්ත කරුණාතිලක
2. Vajira Abeywardena
142,874
වජිර අබේවර්ධන
3.B. Bandarigoda
66,970
බී. බණ්ඩාරිගොඩ
4.Wijeypala Hettiarachchi
53,413
විජේපාල හෙට්ටිආරච්චි

Preferential Votes - Polling District - Kandy

UNP

1.Lakshman Kiriella
199,046
ලක්ෂ්මන් කිරිඇල්ල
2.Mayantha Dissanayake
111,190
මයන්ත දිසානායක
3.Rauff Hakeem
102,186
රවුෆ් හකීම්
4.M.H.A. Haleem
111,011
එම්.එච්.ඒ.හලීම්
5.Lucky. J
67,461
ලකී.ජේ
6.Velu Kumar
62,556
එම්.වේලුකුමාර්
7.A. Ananda
56,625
ඒ. ආනන්ද

UPFA

1.Lohan Ratwatte
129,750
ලොහාන් රත්වත්තේ
2.Mahindananda Aluthgamage
123,393
මහින්දානන්ද අලුත්ගමගේ
3.D. Amunugama
104,469
ඩී.අමුණුගම
4.Anuradha Jayaratne
93,567
අනුරාධ ජයරත්න
5.Keheliya Rambukwella
65,587
කෙහෙළිය රඹුක්වුල්ල

Preferential Votes - Polling District - Puttalama

UNP

1.Palitha Range Bandara
66,960
පාලිත රංගේ බණ්ඩාර
2.Niroshan Perera
59,337
නිරෝෂන් පෙරේරා
3.Hector Appuhamy
55,475
හෙක්ටර් අප්පුහාමී
4.S. Abeysekara
36,390
එස්, අබේසේකර
5.A. Priyantha
35,418
ඒ. ප්‍රියන්ත

UPFA

1.Sanath Nishantha
68,240
සනත් නිෂාන්ත
2.Priyankara Jayaratna
59,352
ප්‍රියංකර ජයරත්න
3.Arundika Fernando
47,118
අරුන්දික ප්‍රනාන්දු

Preferential Votes - Polling District - Ratnapura

UPFA

1.Premalal Jayasekara
154,988
පේ‍්‍රමලාල් ජයසේකර
2.W.D.J seneviratne
90,472
ඩබ්ලිව් ඩී. ජේ සෙනවිරත්න
3.Pavithra Wanniarachchi
87,660
පවිත්‍රා වන්නිආරච්චි
4.Vasudeva Nanayakkara
81,068
වාසුදේව නානායක්කාර
5.Janaka Wakkumbura
69,014
ජානක වක්කුඹුර
6.Ranjith Soysa
63,071
රංජිත් සොයිසා

UNP

1.Thalatha Athukorala
145,868
තලතා අතුකෝරාල
2.Dunesh Gankanda
92,804
දුනේෂ් ගන්කන්ද
3.H Withanage
67,846
එච්. විතානගේ
4.A A Wijethunge
48,665
ඒ.ඒ විජේතුංග
5.Karu Paranawithana
47,258
කරු පරණවිතාන

Preferential Votes - Polling District - Kegalle

UNP

1.Kabhir Hashim
109,030
කබීර් හෂීම්
2.Sujith Sanjaya
53,218
සුජිත් සංජය
3.Thusitha Wijemanne
50,893
තුසිතා විජේමාන්න
4.Champika Premadasa
50,695
චම්පිකා පේ‍්‍රමදාස
5.Sandith Samarasinghe
49,442
සන්දිත් සමරසිංහ

UPFA

1.Kanaka Herath
95,807
කනක හේරත්
2.Tharaka Balasooriya
73,404
තාරක බාලසූරිය
3.Dushyantha Mithrapala
64,836
දුෂ්මන්ත මිත‍්‍රපාල
4.Ranjith Siyambalapitiya
62,098
රංජිත් සියඹලාපිටිය

Preferential Votes - Polling District - Digamadulla

UNP

1.Daya Gamage
68,201
දයා ගමගේ
1.M K M Faizal
61,401
එමි.කේ.එමි.පයිසාල්
1.H. M. M. Harees
59,433
එච්.එමි.එමි.හාරිස්
1.I.M.M Manzoor
58,536
අයි.එමි.එමි.මන්සුර්

UPFA

1.Wimalaweera Dissanayake
53,537
විමලවිර දිසානායක
2.Sriyani Wijewickrama
49,691
ශී‍්‍රයාණී විජේවික‍්‍රම

TNA

1.Kavindan Koneswaram
17,779
කවින්දාන් කෝණෙස්වරමි

Preferential Votes - Polling District - Nuwara Eliya

UNP

1.Thigambaram Palani
105,528
තිගම්බරම් පලනි
2.Radha Krishnan
87,375
රාධා ක‍්‍රිෂ්ණන්
3.M Thilakaraja
67,761
එම් තිලකරාජා
4.Naveen Dissanayake
66,716
නවීන් දිසානායක
5.K.K Piyadasa
48,365
කේ.කේ පියදාස

UPFA

1.Arumugam Thondaman
61,897
සාආරුමුගන් තොන්ඩමන්
2.C.B Rathnayake
45,649
සී,බී.රත්නායක
3.Sivalingam Muthu
45,352
සිවලිංගම් මුත්තු

Preferential Votes - Polling District - Anuradhapura

UPFA

1.S.M. Chandrasena
118,234
ඒස්.එම්.චන්ද්‍රසේන
2.Weerakumara Dissanayake
69,489
වීරකුමාර දිසානායක
3.Asanka Shehan
64,865
අසංක ෂෙහාන්
4.Duminda Dissanayake
60,071
දුමින්ද දිසානායක
5.H.V. Mutukumara
54,460
එච්.වී.මුතුකුමාරණ

UNP

1.P. Harrison
113,346
පී.හැරිසන්
2.Chandrani Bandara
83,666
චන්ද්‍රානි බණ්ඩාර
3.Chandima Gamage
50,112
චන්දිම ගමගේ
4.A.I. Rahuman
44,626
අබ්දුල් රහුමාන් ඉෂාක්